DZIAŁANIE I ZASTOSOWANIE ŚWIDRÓW GLEBOWYCH

person Wysłane przez: Stihlonline list Kategoria: Informacje comment Komentarz: 0 favorite Trafienie: 806

Wiosna to idealny okres na przeprowadzenie gruntownych porządków w ogrodzie. To właśnie w tym czasie najlepiej jest zająć się wieloma zabiegami pielęgnacyjnymi, dzięki którym wszystkie krzaki, drzewa, trawa oraz byliny będą rosły bujniej i szybciej. Ta piękna pora roku jest równocześnie najbardziej pracowitym sezonem dla każdego ogrodnika. Zanim wegetacja ruszy na dobre, trzeba między innymi: zgrabić i usunąć z trawnika oraz rabat resztki zalegające na nich po zimie, nawieźć wszystkie rośliny, przekopać grządki, powyrywać chwasty, usunąć okrycia zimowe z krzewów i bylin, przyciąć drzewa i krzewy, a po przekwitnięciu krzaków ozdobnych obciąć ich zwiędłe kwiatostany i delikatnie je prześwietlić.

Jeżeli spędzisz wiosenny czas pracowicie i zajmiesz się swoim ogrodem, ten na pewno odwdzięczy się Tobie pięknymi kwiatami, soczystą zielenią liści i bujną trawą. To cudowna nagroda, dla której z pewnością warto poświęcić trochę swojego czasu i włożyć odrobinę wysiłku w prace pielęgnacyjne. Podczas porządkowania ogrodu powstaje dużo odpadów zielonych (np. liście, gałęzie, przycięte pędy, wyrwane chwasty, czy skoszone źdźbła trawy), które wydają się zbędne. Dziś podpowiadamy, co z nimi zrobić!

Co można zrobić z zielonymi odpadami?

Po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych zostajesz z górą odpadów zielonych, które nie są ozdobą ogrodu, dlatego chcesz się ich jak najszybciej pozbyć. Nie można wyrzucać ich do koszy na śmieci przeznaczonych na odpady zmieszane, więc jedyną opcją jest czekanie, aż Twoja gmina będzie przeprowadzała zbiórkę odpadów zielonych. Jednak wyrzucenie tych zielonych resztek wcale nie jest najlepszym sposobem ich zagospodarowania. Doskonałym pomysłem jest wykorzystanie ich do produkcji własnego kompostu, który jest bardzo cennym nawozem organicznym odpowiednim dla roślin każdego rodzaju.

Możesz kompostować prawie wszystkie odpady organiczne. Przycięte pędy, zgrabiona trawa, liście i wyrwane chwasty nadają się do tego idealnie! Aby w krótkim czasie powstał z nich odżywczy kompost, należy je najpierw rozdrobnić. Taki zabieg znacznie przyspieszy kompostowanie roślin.

Czym charakteryzuje się rozdrabniacz ogrodowy?

Rozdrabniacze ogrodowe to urządzenia, które są niezwykle przydatne w każdym ogrodzie. Dzięki nim możesz bardzo szybko poszatkować wszystkie odpady powstałe podczas jego pielęgnacji. Powstanie z nich drobny materiał, który doskonale nadaje się do kompostownika. Można go również stosować od razu po rozdrobnieniu jako odżywczą podsypkę do roślin. Do wyboru masz rozdrabniacze elektryczne i spalinowe. To niezawodne i wydajne urządzenia, które ułatwią Ci ogrodowe prace porządkowe. Rozdrobniony materiał jest automatycznie zbierany w dołączonym do rozdrabniacza pojemniku. Wystarczy wziąć go do ręki i wygodnie przenieść poszatkowane odpady zielone do kompostownika lub podsypać nimi rośliny na rabatach!

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło