NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ WYBIERAJĄC DMUCHAWĘ DO LIŚCI?

person Wysłane przez: Stihlonline list Kategoria: Informacje comment Komentarz: 0 favorite Trafienie: 819

Dmuchawa do liści to urządzenie ogrodowe, którego przydatności nie sposób przecenić. O ile dobierzemy ją właściwie do naszych potrzeb i preferencji. Jak to zrobić? Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie, czy chcemy kupić dmuchawę do liści, czy odkurzacz z dmuchawą. To drugie urządzenie jest bardziej uniwersalne, może jednak mieć mniejsze osiągi i większą masę. Jeśli więc opcji zasysania nie potrzebujemy, lepiej zdecydować się na dmuchawę. Tylko jaką? Spalinową? Podłączaną do sieci? Czy dmuchawę z akumulatorem? Każda z nich posiada zalety i wady, które opisujemy poniżej.

Dmuchawa spalinowa – nie ogranicza nas kabel, a wydajność urządzenia jest wysoka. Z drugiej strony, taka dmuchawa jest cięższa i głośniejsza od elektrycznych.

Dmuchawa podłączana do sieci – poręczna i lekka, ale kabel odbiera nam swobodę i sprawia, że jest to opcja nadająca się przede wszystkim do mniejszych ogrodów.

Dmuchawa z akumulatorem – łączy zalety obu powyższych (chociaż nie wszystkie, bo od dmuchawy podłączanej do sieci jest cięższa), ale może rozładować się w trakcie prac ogrodowych.

Na jakie parametry dmuchawy do liści zwracać uwagę?

Pierwsza ważna rzecz przy wyborze dmuchawy do liści to prędkość strumienia powietrza. Rozsądne minimum to 200 km/h. Dalej, objętość przepływu powietrza – im większa, tym lepiej, ale wyższe osiągi posiadają tylko większe urządzenia. A jeśli dmuchawy używać ma osoba o niedużej sile fizycznej, trzeba jednak brać pod uwagę ciężar urządzenia (mieści się zwykle w przedziale od 2 do 6 kg). W przypadku odkurzacza ważna jest również pojemność worka. Im większy, tym lepiej – choć nie zawsze, bo to również zwiększa ciężar. W przypadku dmuchawy z akumulatorem, bardzo istotny jest czas pracy i czas ładowania.

Do konkretnego modelu dmuchawy przekonać nas mogą również jej dodatkowe funkcje. Takie jak zabezpieczenie przeciw przegrzaniu, umożliwiająca ustawienie stałej wydajności blokada obrotów oraz regulacja długości rury.

#BBD0E0 »

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło