STIHL TIMBERSPORT

person Wysłane przez: Stihlonline list Kategoria: Informacje comment Komentarz: 0 favorite Trafienie: 842

Gdzie drwale rąbią, tam wióry lecą. To kwintesencja i najbardziej dosłowny opis tego, co będzie się działo 10 lipca. Wielkie polskie “cięcie i rąbanie” odbędzie się już po raz osiemnasty. W XVIII Mistrzostwach Polski Strażaków Ochotników STIHL TIMBERSPORTS® w walce o podium staną przeciwko sobie najlepsi polscy drwale i sprawdzą, czy da się jeszcze przesunąć granice ludzkiej wytrzymałości. Czy czeka nas nowy rekord? To całkiem możliwe! Zawody drwali 2021 będziemy transmitować na żywo na fanpage’u STIHL na Facebooku oraz na Youtube/STIHL Polska – startujemy o 17.00. Dostęp do transmisji będzie całkowicie wolny – zapraszamy każdego, kto chce zobaczyć mistrzostwa drwali i poczuć niesamowite emocje na własnej skórze! Po więcej szczegółów już teraz zapraszamy na stronę https://stihl-timbersports.pl

Podobnie jak w zeszłym roku, zawody drwali w Polsce odbędą się formule pucharowej z podziałem na 3 rundy. Drwale-sportowcy zmierzą się w 6 konkurencjach STIHL TIMBERSPORTS® Polska, wymagających nie tylko siły i wytrzymałości, ale również opanowania i precyzji. O tym, który zawodnik przechodzi do następnej rundy, decyduje wyłącznie czas ukończenia danej konkurencji. Przy tak wysokim poziomie zawodników często są to zaledwie ułamki sekund. 6 najlepszych zawodników zmierzy się w wielkim finale, czyli uwielbianej przez publiczność konkurencji Hot Saw. Jest to zdecydowanie najgłośniejsza i najbardziej widowiskowa konkurencja w zawodach drwali STIHL. Prawdziwy pokaz siły mięśni i mocy silników. Każdy z zawodników, operując specjalnie zmodyfikowaną piłą, musi w jak najkrótszym czasie odciąć określoną ilość plastrów z monstrualnej, ustawionej poziomo kłody drewna. W tej konkurencji używa się specjalnych pilarek o mocy silnika do 80 KM. Łańcuch takiej piły obraca się z prędkością nawet 240 km na godzinę, a o zwycięstwie decydują najczęściej setne części sekundy.
Co ze zwycięzcą? Jeśli dopisze mu szczęście i osiągnie wystarczająco wysoki wynik, już w październiku stanie w szranki z zawodnikami z całego świata.

Właśnie wtedy w Monachium odbędą się Mistrzostwa Świata STIHL TIMBERSPORTS®! Obrońcą tytułu Mistrza Polski i jednym z mocnych faworytów mistrzostw drwali STIHL TIMBERSPORTS® jest Michał Dubicki. Ten zawodnik ma na koncie nie tylko już dwa tytuły Mistrza Polski. Zdobył również mistrzostwo Europy 2020 w sportowym cięciu i rąbaniu drewna. Prywatnie, podobnie jak inni drwale w zawodach STIHL TIMBERSPORTS®, Michał jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej. W tym roku, w zawodach drwali z siekierą i piłą w ręku Michał zmierzy się z innymi świetnymi atletami z naszego kraju. Wśród ścisłych faworytów XVIII zawodów drwali Polska wymieniany jest najczęściej Arkadiusz Drozdek. Ten aż 10-krotny Mistrz Polski cały rok czekał na swoją szansę rewanżu. Do czołówki polskich drwali należą również Krystian Kaczmarek, zdobywca srebrnego medalu na drużynowych Mistrzostwach Świata w Lillehammer, ubiegłoroczny rekordzista świata w konkurencji Hot Saw Marcin Juskowski, czy pochodzący z Pomorza Marcin Darga. Warto podkreślić jeszcze raz, że wszystkich zawodników Mistrzostw Polski w rąbaniu siekierą STIHL TIMBERSPORTS® łączy nie tylko wysoki poziom umiejętności i duch sportowej rywalizacji. Każdy z nich jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej i na co dzień stawia na szali swoje życie w obronie zdrowia i dorobku innych ludzi. Takie bezinteresowne poświęcenie mówi wiele o charakterze, determinacji i odwadze naszych zawodników.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło