Działanie i zastosowanie świdrów glebowych

Działanie i zastosowanie świdrów glebowych

Zastosowanie odpowiednich urządzeń oraz narzędzi zdecydowanie przyspiesza i ułatwia przeprowadzanie wszelkich prac ogrodowych. Większość właścicieli domków jednorodzinnych z ogródkami ma na wyposażeniu kosiarki do trawy czy specjalistyczne nożyce do przycinania żywopłotów. Bardziej zaawansowani amatorzy ogrodnictwa dysponują często wertykulatorami, kosami mechanicznymi czy opryskiwaczami. Wśród tych narzędzi brakuje jednak takiego, które ułatwiłoby np. budowę płotu lub przesadzanie roślin. Jeżeli szukasz takiego urządzenia, to koniecznie zapoznaj się z możliwościami, jakie oferują świdry glebowe! 

Czym są i jak działają świdry glebowe?

Świdry glebowe służą do wwiercania się w glebę. Można je wykorzystywać do różnorodnych prac, które wymagają nawiercania otworów w ziemi. Urządzenia te mają dużą moc, dzięki czemu szybko wwiercają się w każdy rodzaj gleby – nawet tej szczególnie twardej. Stosując świder glebowy, możesz wykonać otwór o głębokości ponad 1 m! Wyróżniamy ręczne świdry glebowe oraz urządzenia wyposażone w silnik.

Ich kształt przypomina literę T. Mają poprzeczną rączkę, a ich pionowa noga jest zwieńczona wiertłem ślimakowym albo spiralnym, ostro zakończonym gwintem. Przystępując do wykonywania otworu, należy umieścić ostrze świdra prostopadle do powierzchni ziemi w wyznaczonym miejscu. Podczas pracy wiertło to zagłębia się w glebie i gromadzi na sobie ziemię. Kiedy otwór ma już pożądaną głębokość, można wyjąć z niego świder wraz z nagromadzoną na nim ziemią. W ten sposób powstanie zagłębienie, z którego nie trzeba będzie ręcznie wybierać ziemi.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup świdra glebowego z silnikiem?

Praca związana z wykonywaniem otworów w twardym podłożu wymaga użycia dużej siły, dlatego zakup świdra glebowego wyposażonego w silnik jest doskonałym pomysłem! Duży zbiornik paliwa zapewnia długą pracę, a amortyzująca rama oraz specjalna poduszka dbają o jej komfort, skutecznie tłumiąc drgania. Dzięki zastosowaniu świdra glebowego z napędem mechanicznym można bez problemu wykonać otwór nawet w bardzo zbitym gruncie. Świdry spalinowe nie blokują się na korzeniach roślin znajdujących się w glebie, a krawędzie wykonywanych przez nie otworów są zawsze równe. Praca przebiega sprawnie i szybko, gdyż odbywa się mechanicznie. Operator takiego urządzenia musi pewnym chwytem trzymać uchwyt maszyny i ewentualnie korygować kierunek wiercenia.

Wielką zaletą dostępnych w naszym sklepie spalinowych świdrów glebowych jest wygoda obsługi oraz możliwość wymiany wiertła, czego nie mają świdry ręczne. Dzięki wymiennym wiertłom można wykonywać otwory o różnych średnicach. Niezwykle przydatne w pracach ogrodowych jest również wiertło strzemiączkowe, które jest przeznaczone do efektywnego spulchniania gleby i nasadzania roślin. Stosując przeznaczone dla danego urządzenia przedłużki, można także wykonać głębszy otwór.

Do jakich prac można wykorzystywać świdry glebowe?

• Pobieranie próbek gleby,
• wiercenie otworów pod znaki drogowe, słupy oświetleniowe czy słupki ogrodzeniowe,
• przesadzanie i nasadzanie roślin,
• zalesianie terenów,
• montaż palików podtrzymujących krzewy,
• spulchnianie gleby,
• napowietrzanie trawników.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium