Elektryczna czy spalinowa - jaką kosiarkę wybrać?

Elektryczna czy spalinowa - jaką kosiarkę wybrać?

Zakup kosiarki do trawy jest niezbędny, gdy jesteśmy posiadaczami ogrodu. Nawet w przypadku mikroskopijnej wielkości trawnika na tyłach domu w zabudowie szeregowej, nie poradzimy sobie bez odpowiedniej kosiarki. Jednym z głównych problemów podczas zakupu kosiarki, jest wybór sposobu jej zasilania. Wyjaśniamy, kiedy lepiej sprawdzi się kosiarka elektryczna, a kiedy trzeba wybrać mocniejszą kosiarkę spalinową.

Czy wybór kosiarki zależy od wielkości ogrodu?

Wybór rodzaju kosiarki ogrodowej jest bezpośrednio związany z tym, o jakiej wielkości ogród musimy zadbać. Mitem jest to, że jedynie kosiarka spalinowa jest funkcjonalnym rozwiązaniem. Nowoczesne kosiarki elektryczne doskonale sprawdzają się w niewielkich ogrodach, gwarantując komfort i wygodę użytkowania. O tym, jaką kosiarkę kupimy, powinny decydować nasze indywidualne potrzeby.

Kiedy warto zdecydować się na kosiarkę elektryczną? 

Kosiarki elektryczne to jedno z dostępnych rozwiązań, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Sprawdzają się nie tylko w przypadku niewielkich trawników, ale także zwartej zabudowy, bo cechują się cichą pracą, która nie uprzykrza życia naszym sąsiadom. Jeżeli nie mamy wyjścia, skosimy kosiarką elektryczną także duży trawnik, a nawet spory ogród, jednak w tym przypadku ogranicza nas długość posiadanego przedłużacza. Kosiarki eklektyczne sprawdzają się nie tylko w przydomowych, niewielkich ogrodach, ale także na działkach, gdzie korzystamy z okazji do błogiego wypoczynku na łonie natury.  Warto wiedzieć, że alternatywą dla tradycyjnej kosiarki elektrycznej jest kosiarka akumulatorowa, która łączy w sobie zalety i funkcjonalność kosiarek elektrycznych - i co najważniejsze - nie posiada kabla. 

Kiedy warto zdecydować się na kosiarkę spalinową?

Masywniejsze, mocniejsze i nieco głośniejsze kosiarki spalinowe to jedno z chętniej wybieranych rozwiązań do dużych ogrodów. W tym przypadku nie ogranicza nas długość kabla, co pozwala bez większych problemów zadbać o okazały trawnik. Kosiarki spalinowe różnią się wielkością, wydajnością i zastosowaniem. Na rynku dostępne są zarówno kosiarki do użytku domowego, jak i kosiarki, które mogą znaleźć zastosowanie w przestrzeni publicznej oraz na terenie obiektów sportowo-rekreacyjnych np. na boiskach i polach golfowych. Zasadniczo najważniejszym kryterium wyboru rodzaju kosiarki jest wielkość trawnika - nie ma potrzeby, aby kupować kosiarkę spalinową, gdy mamy do skoszenia trawnik o wielkości kilku metrów, jednak taki wybór może być niezbędny, gdy musimy zadbać o duży ogród. W przypadku bardzo dużych trawników możemy nieco ułatwić sobie koszenie, rezygnując z kosiarki ręcznej i kupując traktorek ogrodowy, który ułatwi dbanie o trawnik oraz uczyni je znacznie przyjemniejszym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium