Jak szybko i sprawnie przycinać żywopłot?

Jak szybko i sprawnie przycinać żywopłot?

Żywopłot to żywe ogrodzenie, które może skutecznie oddzielić Twoją prywatną przestrzeń od gwaru świata zewnętrznego i niechcianych spojrzeń sąsiadów czy przechodniów. Aby mógł dobrze spełniać swoją funkcję, musi być systematycznie przycinany. Tylko w ten sposób tworzące go krzewy lub drzewa będą ciągle gęste i bujne, dzięki czemu będą stanowić nieprzezierną barierę oddzielającą Twój ogród od reszty świata.

Czym najlepiej przycinać żywopłot?

Nożyce do żywopłotu powinny być dopasowane do Twoich możliwości oraz wielkości krzaków, które musisz przycinać. W ofercie naszego sklepu znajdziesz zarówno nożyce elektryczne, akumulatorowe, jak i spalinowe. Które z nich wybrać?

1. Nożyce elektryczne
Te nożyce są przeznaczone do pielęgnacji średniej wielkości żywopłotów. Ich wielką zaletą jest cicha praca i brak emisji spalin. Wadą (w przypadku dużych ogrodów) może być konieczność podłączenia do prądu.

2. Nożyce akumulatorowe
Te nożyce nie wymagają podłączenia do prądu, gdyż są zasilane przez akumulator. Tego typu narzędzie daje większą swobodę pracy, gdyż nie ogranicza go kabel. To także idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają na swojej działce dostępu do prądu. Co jakiś czas akumulator trzeba jednak ładować, gdyż jego czas pracy na jednym ładowaniu jest ograniczony.

3. Nożyce spalinowe
Te nożyce są także pozbawione kabla, co umożliwia większą swobodę ruchów. Charakteryzują się największą mocą oraz nieograniczonym czasem pracy. Takie narzędzie będzie nieocenione, jeżeli musisz przycinać żywopłoty znajdujące się na rozległych terenach zielonych (np. w dużych ogrodach lub parkach).

Dlaczego przycinanie żywopłotu jest konieczne?

Rośliny polecane na żywopłoty charakteryzują się szybkim wzrostem. Mogą rosnąć od kilku do kilkudziesięciu centymetrów rocznie! Regularne przycinanie jest konieczne, aby żywopłot był gęsty i bujny. To doskonała metoda na pobudzanie roślin do wzrostu i rozkrzewiania, dzięki czemu żywopłot będzie tworzył zieloną zasłonę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium