Jeżeli masz problem z żółknącym trawnikiem, oznacza to, że potrzebuje on wertykulacji. Żółknięcie trawnika powodują zbite warstwy pędów i kłączy, które nie dopuszczają do gleby wody. Wtedy trawnik przestaje przypominać zielony dywan.

Wertykulacja to zabieg pielęgnacyjny wymagający specjalnego narzędzia pracy, a jest nim wertykulator. Jeżeli chcesz zdobyć odpowiednie narzędzie, szczerze polecamy wybór jednego ze znajdujących się w naszej ofercie wertykulatorów STIHL – od blisko 100 lat marki niezawodnych urządzeń do pielęgnacji roślin i obróbki drewna.

Wertykulator to urządzenie wyposażone w noże, które nacinają glebę i robią w niej charakterystyczne otwory, aby ją napowietrzyć i zrobić lepszy dostęp do wody. Jego działanie użyźnia glebę i powoduje rozrost roślin dzięki temu, że po wertykulacji dostarczane są im niezbędne do tego składniki.

 

Dlaczego warto zainwestować w wertykulator STIHL?

STIHL produkuje wertykulatory o różnym sposobie zasilania , stosując w swoich urządzeniach szereg innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Są one obecne w wertykulatorach elektrycznych , akumulatorowych i spalinowych, optymalnie poprawiając ich wydajność i efektywność działania oraz komfort obsługi. Mocne silniki w urządzeniach spalinowych zapewniają skuteczną wertykulację potraktowanych nimi, nawet najbardziej zaniedbanych trawników. Jednocześnie nie są tak hałaśliwe, jak to bywa u konkurencji. Wertykulatory elektryczne są z kolei ciche i przyjazne dla środowiska. Są też bezkonkurencyjne pod kątem zwrotności, łatwości obsługi i eksploatacji. Natomiast urządzenia akumulatorowe to idealne rozwiązanie pośrednie. Mają niewiele mniejszy zakres mocy niż wertykulatory spalinowe i tak jak one nie wymagają podłączenia do prądu. Natomiast bardzo dobrze się prowadzą nawet po nierównym, wyboistym terenie, w czym przypominają modele elektryczne.

AFK 050 - Kosz na trawę AFK 050 - Kosz na trawę
Producent: Stihl
Cena: 199,00 zł
szt.
zobacz więcej
Wertykulator RLE 240 Wertykulator RLE 240
Producent: Stihl
Cena: 699,00 zł
szt.
zobacz więcej
Wertykulator RLE 540 Wertykulator RLE 540
Producent: Stihl
Cena: 2 099,00 zł
szt.
zobacz więcej
Werykulator RL 540 Werykulator RL 540
Producent: Stihl
Cena: 2 699,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium