BLOG

Na co zwrócić uwagę wybierając dmuchawę do liści?
Na co zwrócić uwagę wybierając dmuchawę do liści?

Dmuchawa do liści to urządzenie ogrodowe, którego przydatności nie sposób przecenić. O ile dobierzemy ją właściwie do naszych potrzeb i preferencji. Jak to zrobić? Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie, czy chcemy kupić dmuchawę do liści, czy odkurzacz z dmuchawą. To drugie urządzenie jest bardziej uniwersalne, może jednak mieć mniejsze osiągi i większą masę. Jeśli więc opcji zasysania nie potrzebujemy, lepiej zdecydować się na dmuchawę. Tylko jaką? Spalinową? Podłączaną do sieci? Czy dmuchawę z akumulatorem? Każda z nich posiada zalety i wady, które opisujemy poniżej.

czytaj całość »
Jak szybko i sprawnie przycinać żywopłot?
Jak szybko i sprawnie przycinać żywopłot?

Żywopłot to żywe ogrodzenie, które może skutecznie oddzielić Twoją prywatną przestrzeń od gwaru świata zewnętrznego i niechcianych spojrzeń sąsiadów czy przechodniów. Aby mógł dobrze spełniać swoją funkcję, musi być systematycznie przycinany. Tylko w ten sposób tworzące go krzewy lub drzewa będą ciągle gęste i bujne, dzięki czemu będą stanowić nieprzezierną barierę oddzielającą Twój ogród od reszty świata.

czytaj całość »
Działanie i zastosowanie świdrów glebowych
Działanie i zastosowanie świdrów glebowych

Zastosowanie odpowiednich urządzeń oraz narzędzi zdecydowanie przyspiesza i ułatwia przeprowadzanie wszelkich prac ogrodowych. Większość właścicieli domków jednorodzinnych z ogródkami ma na wyposażeniu kosiarki do trawy czy specjalistyczne nożyce do przycinania żywopłotów. Bardziej zaawansowani amatorzy ogrodnictwa dysponują często wertykulatorami, kosami mechanicznymi czy opryskiwaczami. Wśród tych narzędzi brakuje jednak takiego, które ułatwiłoby np. budowę płotu lub przesadzanie roślin. Jeżeli szukasz takiego urządzenia, to koniecznie zapoznaj się z możliwościami, jakie oferują świdry glebowe! 

czytaj całość »
Powiedz „stop” zabrudzeniom z myjką ciśnieniową
mycie samochodu myjką ciśnieniową

Masz już dość brudu zalegającego na elewacji domu, kostce brukowej na podjeździe, płytkach tarasowych, ogrodzeniu czy ogrodowych ścieżkach? Jeżeli chcesz się go szybko i skutecznie pozbyć, to myjka ciśnieniowa jest dla Ciebie idealnym urządzeniem! Z jej pomocą błyskawicznie i bez większego wysiłku oczyścisz wszystkie zabrudzone powierzchnie w ogrodzie i dookoła Twojego domu. Możesz wykorzystać ją również do mycia samochodu, czyszczenia rowerów czy doprowadzania do ładu basenu i mebli ogrodowych. Tak szerokie spektrum zastosowań czyni z niej niezwykle uniwersalne urządzenie, które przyda się każdemu właścicielowi domku jednorodzinnego czy samochodu!

czytaj całość »
Stihl Timbersport
Stihl Timbersport

Podobnie jak w zeszłym roku, zawody drwali w Polsce odbędą się formule pucharowej z podziałem na 3 rundy. Drwale-sportowcy zmierzą się w 6 konkurencjach STIHL TIMBERSPORTS® Polska, wymagających nie tylko siły i wytrzymałości, ale również opanowania i precyzji. O tym, który zawodnik przechodzi do następnej rundy, decyduje wyłącznie czas ukończenia danej konkurencji. Przy tak wysokim poziomie zawodników często są to zaledwie ułamki sekund. 6 najlepszych zawodników zmierzy się w wielkim finale, czyli uwielbianej przez publiczność konkurencji Hot Saw. Jest to zdecydowanie najgłośniejsza i najbardziej widowiskowa konkurencja w zawodach drwali STIHL.

czytaj całość »
Wybór kosy mechanicznej do ogrodu. Najważniejsze parametry techniczne
Wybór kosy mechanicznej do ogrodu. Najważniejsze parametry techniczne

Marzenie o pięknym, zadbanym ogrodzie może być łatwe do spełnienia, o ile wyposażysz się w odpowiednie narzędzia ogrodowe i poświęcisz trochę czasu na jego pielęgnację. Aby osiągnąć zamierzony cel, musisz jednak pracować systematycznie, bo tylko regularne przycinanie, nawożenie, pielenie i podlewanie może przynieść satysfakcjonujące rezultaty. W zamian za zaangażowanie w prace ogrodowe rośliny odpłacą się zdrowym, zachwycającym wyglądem, bujnymi przyrostami i obfitym kwitnieniem.

czytaj całość »
Loteria promocyja STIHL
Loteria promocyja STIHL

Loteria promocyjna STIHL . Oferta dostępna u Dealerów STIHL od 27.03. do 30.06.2021 r. lub do wyczerpania zapasów.
Do wygrania wiele cennych nagród. Kup urządzenie i wygraj nagrodę!

czytaj całość »
Jaką rolę w pielęgnacji trawnika odgrywają wertykulatory?
Jaką rolę w pielęgnacji trawnika odgrywają wertykulatory?

Każdy właściciel ogrodu marzy o pięknym, bujnym i soczysto zielonym trawniku, który pokryje glebę niczym gęsty, naturalny dywan. Aby móc cieszyć się takim trawnikiem, trzeba najpierw dobrze zapoznać się z zasadami jego pielęgnacji, ponieważ bez niej nie będziemy w stanie osiągnąć oczekiwanych efektów. Murawa wymaga sezonowego powtarzania kilku zabiegów, dzięki którym będzie się rewelacyjnie prezentować, a jej źdźbła będą sprężyste, gęste, mocne i zdrowe. Jednym z takich zabiegów pielęgnacyjnych jest wertykulacja. 

czytaj całość »
Traktorek ogrodowy jako cenna alternatywa dla kosiarek
Traktorek ogrodowy jako cenna alternatywa dla kosiarek

Traktorki ogrodowe to samojezdne urządzenia koszące wspierające pielęgnację dużych ogrodów, parków miejskich i przestrzeni sportowych pokrytych murawą, takich jak boiska czy pola golfowe. Z kosiarek samobieżnych korzystają zarówno pracownicy służb opiekujących się miejską zielenią, jak i właściciele prywatnych posesji. Czterokołowe traktorki, w przeciwieństwie do kosiarek, mogą pełnić szereg funkcji dodatkowych, usprawniających prace w ogrodzie, sadzie, szklarni i na przydomowym trawniku. Jakie to funkcje? Kiedy zdecydować się na zakup ogrodowego miniciągnika zamiast zwykłej kosiarki?

czytaj całość »
Na czym polega różnica między odzieżą ochronną a roboczą?
Na czym polega różnica między odzieżą ochronną a roboczą?

Odzież robocza oraz odzież ochronna stosowane są m.in. podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Znajdują zastosowanie nie tylko w różnych zakładach pracy, ale także w terenie. Z profesjonalnej odzieży ochronnej korzystają m.in. pracownicy budowlani i operatorzy maszyn oraz urządzeń, jednak najczęściej jest ona kojarzona z pilarzami i drwalami. Odzież ochronna oraz środki ochrony osobistej to podstawowe zabezpieczenie przed uszkodzeniami ciała, a także czynnikami atmosferycznymi. Wyjaśniamy, czym różni się wysokiej jakości odzież ochronna od odzieży typowo roboczej.

czytaj całość »
MS 400 C-M pierwsza pilarka z tłokiem magnezowym
PIerwsza pilarka z tłokiem magnezowym

MS 400 C-M to pierwsza na świecie pilarka łańcuchowa z tłokiem magnezowym, zapewniająca doskonały stosunek ciężaru do mocy i bardzo wysokie obroty. Waga jednostki silnikowej wynosi zaledwie 5,8 kg, a stosunek ciężaru do mocy to 1,45 kg/kW. Dzięki innowacyjnej technologii pilarka osiąga aż 14.000 obr./min, co zwiększa komfort pracy podczas okrzesywania czy ścinki. Do zastosowań w leśnictwie przy pracy z drewnem średniowymiarowym.

czytaj całość »
Jak dbać o ogrodowe urządzenia akumulatorowe?
Jak dbać o ogrodowe urządzenia akumulatorowe?

Każdy ogrodnik zdaje sobie sprawę z tego, że pielęgnacja ogrodu wymaga użycia specjalistycznego sprzętu. Narzędzia i urządzenia ogrodnicze nie tylko ułatwiają i przyspieszają prace ogrodowe, lecz są wręcz niezbędne do utrzymania ogrodu w nienagannym stanie. Prawidłowe działanie sprzętów ogrodniczych jest możliwe natomiast jedynie wtedy, gdy odpowiednio o nie dbamy. Oto kilka porad, jak utrzymywać ogrodowe urządzenia akumulatorowe w dobrej kondycji i cieszyć się ich pracą przez wiele lat.

czytaj całość »
Elektryczna czy spalinowa - jaką kosiarkę wybrać?
Elektryczna czy spalinowa - jaką kosiarkę wybrać?

Zakup kosiarki do trawy jest niezbędny, gdy jesteśmy posiadaczami ogrodu. Nawet w przypadku mikroskopijnej wielkości trawnika na tyłach domu w zabudowie szeregowej, nie poradzimy sobie bez odpowiedniej kosiarki. Jednym z głównych problemów podczas zakupu kosiarki, jest wybór sposobu jej zasilania. Wyjaśniamy, kiedy lepiej sprawdzi się kosiarka elektryczna, a kiedy trzeba wybrać mocniejszą kosiarkę spalinową.

czytaj całość »
Odkurzacz przemysłowy SE 33
Odkurzacz przemysłowy SE 33

Kompaktowy odkurzacz do pracy na sucho i mokro do zadań w pobliżu domu i do czyszczenia samochodów
Wydajny odkurzacz podstawowy z funkcją nadmuchu dla użytkowników prywatnych
Łatwe przełączanie między odkurzaniem na mokro i na sucho dzięki przełączanej dyszy podłogowej
Łatwy w użyciu i ergonomiczny dzięki dwuczęściowej rurze ssącej
Możliwość podłączenia do sieci dzięki kompatybilności z STIHL Smart Connector 1.0

czytaj całość »
Święta tuż, tuż
Święta tuż, tuż

Święta tuż, tuż...

Zawsze w okresie zbliżających się Świat Bożego Narodzenia zastanawiamy się nad wyborem prezentów dla najbliższych. Z uwagi na pandemię Covid-19 mamy utrudniony dostęp do sklepów i galerii handlowych, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów proponujemy zakupy przez internet.

czytaj całość »
Ostrzenie piły łańcuchowej
Ostrzenie piły łańcuchowej

Kiedy trzeba naostrzyć piłę łańcuchową?

Nawet najlepsza piła łańcuchowa z czasem się stępi. Piłę łańcuchową należy naostrzyć wtedy, gdy wystąpi jeden z poniższych objawów:
Piła łańcuchowa nie wcina się w drewno, a cięcie wymaga dociskania pilarki.
Podczas cięcia zamiast grubych wyrzucane są drobne wióry.
Pojawia się dym w rzazie.
Cięcie przebiega tylko w jednym kierunku. Świadczy to o jednostronnym stępieniu zębów tnących lub nierównej długości zębów tnących.
Piła łańcuchowa "terkocze" i "podskakuje" podczas cięcia. W takim przypadku należy sprawdzić odstępy ogranicznika zagłębienia.

czytaj całość »
Jesień w ogrodzie
Jesień w ogrodzie

Jesień to świetny czas na sadzenie, ponieważ zarówno powietrze, jak i gleba są wilgotne, więc ogród nie wymaga podlewania. Okres wzrostu dobiega końca i nadchodzi czas, aby spojrzeć w przyszłość. Teraz jest dobry moment, aby zadbać o rośliny zimozielone i byliny, lub rośliny cebulowe, które zakwitną wiosną. Mimo, że jesień to deszczowy okres, warto sprawdzać glebę co jakiś czas; nowe nasadzenia potrzebują odpowiedniego nawodnienia, by zakorzenić się prawidłowo.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium