Zależy Państwu na tym, aby znaleźć lekki, wygodny w użyciu i prosty w obsłudze sprzęt do wykaszania lub podkaszania trawników? Pora wybrać swój produkt z naszej oferty. Oferujemy kosy elektryczne i podkaszarki oraz kosy akumulatorowe, które w Polsce nie mają zbyt dużej konkurencji, jeśli chodzi o jakość i efektywność działania. Oferujemy kosy i podkaszarki STIHL wraz z dostępem do wszystkich usług posprzedażowych, jakie zapewnia producent. Jesteśmy bowiem autoryzowanym partnerem handlowym firmy odpowiedzialnej za tworzenie urządzeń ogrodniczych tej cenionej na świecie marki.

Zalety kos elektrycznych

Kosy elektryczne to urządzenia cechujące się licznymi zaletami. Bodaj najważniejszą z nich jest stosunkowo niski koszt zakupu oraz eksploatacji. Kosy elektryczne mają jednak i inne atuty. Są bardzo wydajne i efektywne, przede wszystkim jednak bezpieczne oraz ciche. Szczególnie ta ostatnia cecha wymaga podkreślenia, ponieważ dzięki cichej pracy kosy elektryczne zdają egzamin nie tylko w prywatnych ogrodach, ale też w miejscach publicznych, gdzie zbyt głośnie działania nie są wskazane. Z pomocą kos elektrycznych można więc porządkować zieleń wokół szpitali, domów seniora oraz wszystkich innych palcówek, gdzie liczy się bezszelestne działanie. Warto również dodać, że sporą zaletą kos elektrycznych jest różnorodność dostępnych modeli, które dzielą się pod względem wielkości, wagi oraz mocy.

Kiedy przydaje się kosa, a kiedy podkaszarka?

Kosy i podkaszarki elektryczne to urządzenia o podobnej budowie, jednak o różnym zakresie funkcjonalności. Kosa inaczej nazywana wykaszarką z powodzeniem może zastąpić w koszeniu trawników klasyczną kosiarkę elektryczną. Jest urządzeniem przeznaczonym do przycinania trawników na nierównym terenie. Z nieregularnie ukształtowaną działką oraz wysoką trawą poradzi sobie znacznie lepiej niż tradycyjna kosiarka. Warunek jest jeden, tak jak i inne elektryczne urządzenia ogrodnicze, również i kosa elektryczna musi mieć dostęp do źródła stałego zasilania. Z kolei podkaszarka (inaczej trymer) jest urządzeniem do pielęgnacji trawników, uzupełniającym funkcje kosiarki, która z uwagi na swoją budowę ma problem z dotarciem do trudnodostępnych miejsc. Podkaszarką można przyciąć na odpowiednią wysokość narożniki i brzegi trawnika w sąsiedztwie większych roślin, przy żywopłocie, ścieżce ogrodowej, wokół kamieni i donic. To samo można zrobić kosą, ale jeśli posiadają już Państwo kosiarkę, kupując trymer zaoszczędzicie nawet kilkaset złotych. Podkaszarki jako urządzenia z reguły o mniejszym zakresie mocy i też węższej funkcjonalności mają od kos adekwatnie niższą cenę.

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło