Jeśli szukają Państwo kompaktowej, niezbyt ciężkiej i atrakcyjnej cenowo pilarki, polecamy wybór urządzenia akumulatorowego. Mamy w sklepie duży wybór pilarek akumulatorowych STIHL – niezawodnych narzędzi do prac porządkowych w ogrodzie i sadzie czy cięcia drewna na opał. To idealne produkty do pracy w miejscach otoczonych sąsiedztwem innych posesji - mało hałaśliwe, a jednocześnie wydajne w pracy pilarki akumulatorowe STIHL o sporej sile. Ponieważ nie emitują spalin, mogą być również używane do prac w pomieszczeniach, np. w tartakach, pracowniach stolarskich czy prywatnych garażach. Na marginesie warto jednak dodać, że w naszym asortymencie znajdą Państwo także pilarki spalinowe o wielkiej mocy, które doskonale zdają egzamin podczas ciężkich prac na otwartej przestrzeni.

Co można zyskać, wybierając pilarkę akumulatorową?

Pilarka akumulatorowa STIHL to kompromis pomiędzy urządzeniami na prąd a pilarkami ze spalinowym silnikiem. Pilarki te nie wymagają stałego podłączenia do prądu, dlatego w trakcie pracy operatorowi nie przeszkadza plączący się i ograniczający ruchy kabel. Z tego samego powodu, piły działające na akumulator mają większą mobilność niż ich zasilane prądem odpowiedniki. Jednocześnie urządzenia te z reguły są lżejsze od pilarek spalinowych. O indywidualnej wadze pilarki akumulatorowej decydują parametry takie jak jej wielkość i siła. Zwykle ta waga nie przekracza jednak 12 kg. W porównaniu z pilarkami spalinowymi urządzenia akumulatorowe również pracują ciszej.

Co można zyskać, kupując pilarkę akumulatorową STIHL?

STIHL jako lider w produkcji pilarek akumulatorowych do drewna potrafi przewidzieć potrzeby użytkowników, dlatego wdraża w swoich urządzeniach technologie, które ułatwiają obsługę i wykluczają możliwe wady tych urządzeń. Główną wadą wszystkich urządzeń akumulatorowych jest ograniczony czas pracy, po którym bateria wymaga naładowania. Akumulatory STIHL to technologia litowo-jonowa, która optymalnie wydłuża czas pracy sprzętu na jednym ładowaniu baterii. Baterie są kompaktowe, co wpływa na niewielki ciężar pilarek tej marki. Praca pilarek akumulatorowych STIHL jest również na tyle wytłumiona, że można ich używać bez potrzeby stosowania ochronników słuchu. Mimo to tego rodzaju narzędzia tej marki posiadają wysoką wydajność cięcia.

Na co zwrócić uwagę, wybierając łańcuchową pilarkę akumulatorową?

Wybierając łańcuchową pilarkę akumulatorową, trzeba przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie, do czego używane będzie urządzenie. To od tego, czy pilarka akumulatorowa będzie służyć w ogrodzie, lesie, czy warsztacie, zależy wybór konkretnego modelu. Znając przeznaczenie maszyny, można bowiem wskazać odpowiednią moc urządzenia. Innym ważnym aspektem, który należy brać pod uwagę, jest waga pilarki akumulatorowej. Urządzenia lżejsze są zwyczajnie łatwiejsze w użyciu i dobrze nadają się do zadań, w których niezbędna jest duża zwrotność. Sięgając po łańcuchową pilarkę akumulatorową, należy także przyjrzeć się, a raczej przysłuchać, czy urządzenie jest bardzo hałaśliwe O ile bowiem na otwartej przestrzeni i przy właściwym zabezpieczeniu praca z maszyną, która jest głośna, nie jest aż tak uciążliwa, o tyle w przydomowym ogródku lepiej postawić na urządzenie, które nie jest zbyt hałaśliwe.

Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło