A MOŻE ODKURZACZ? JAK POZBYĆ SIĘ LIŚCI, GDY W OGRODZIE ZAGOŚCIŁA JESIEŃ?

person Wysłane przez: Stihlonline list Kategoria: Informacje comment Komentarz: 0 favorite Trafienie: 950

Każdy właściciel ogrodu doskonale wie, że złota polska jesień to nie tylko urzekające piękno natury, ale także wymagająca pora roku, która obfituje w różnorodne prace ogrodowe. To właśnie w tym okresie musimy zadbać o dokładne sprzątnięcie rabat i trawników z zalegających na nich liści, które spadając z drzew, pokrywają grubym dywanem całe podłoże i wszystkie rośliny. Taki naturalny dywan jest bowiem szkodliwy dla trawy, roślin wiecznie zielonych i ozdobnych. Warstwa liści zalegająca na tych roślinach odcina im dostęp do światła słonecznego i wraz z jesienną wilgocią może doprowadzić do rozwoju wielu niebezpiecznych dla nich chorób.

Jeżeli więc chcemy cieszyć się wiosną, a później latem pięknymi i bujnymi rabatami oraz gęstym trawnikiem, nie możemy zaniedbać jesiennych porządków w ogrodzie. Grabienie liści to dla wielu ogrodników prawdziwa męka, dlatego warto wyposażyć się w odkurzacz do liści, który skróci czas tej pracy i zdecydowanie ją usprawni!

Czym charakteryzują się odkurzacze do liści?

Odkurzacze do liści to urządzenia, które zostały stworzone po to, aby ułatwić nam jesienne porządki w ogrodzie. Podobnie do zwykłego domowego odkurzacza, który usuwa zabrudzenia oraz kurz z czyszczonych powierzchni, jego praca polega na wsysaniu do specjalnego worka zalegających na ziemi liści, połamanych gałązek, suchej trawy oraz innych zanieczyszczeń. Odkurzacz taki najpierw zdmuchuje, a następnie wsysa liście do worka. Pomoc takiego urządzenia jest nieocenionym wsparciem dla każdego ogrodnika!

W naszym sklepie internetowym odnajdą Państwo różne rodzaje odkurzaczy do liści. Swoim klientom oferujemy modele elektryczne, spalinowe, a także przemysłowe odkurzacze przeznaczone do czyszczenia na sucho i na mokro.

Dlaczego warto posiadać odkurzacz do liści?

Odkurzacz do liści usprawnia i przyspiesza porządkowe prace ogrodowe, które przeprowadzamy każdej jesieni, przygotowując rośliny do nadejścia zimy. Dzięki niemu możemy szybko i efektywnie usunąć wszystkie liście pokrywające trawniki oraz rabaty. Stosując odkurzacz do liści, możemy usunąć liście, drobne gałęzie i inne zanieczyszczenia nawet z trudno dostępnych miejsc, takich jak np. wąskie rabaty, albo miejsca wyłożone kamieniami ozdobnymi, korą albo żwirem. W takich miejscach tradycyjne grabienie przy użyciu standardowych narzędzi ogrodniczych byłoby bardzo trudne, a czasami wręcz niemożliwe. 

Urządzenia te zapewniają użytkownikom maksymalny komfort i szybkość pracy. Ich wielką zaletą jest dokładne sprzątanie, które można wykonać w krótkim czasie!

Jaki rodzaj odkurzacza do liści wybrać?

Chcąc zakupić odkurzacz do liści, stajemy przed dylematem – jaki rodzaj tego urządzenia wybrać. Oto ich krótka charakterystyka:

1. Odkurzacze elektryczne

Ich wielką zaletą jest cicha praca. Niestety, aby mogły pracować, muszą być podłączone do sieci. Długi kabel może być niewygodny, jeżeli do sprzątnięcia mamy duży teren, dlatego tego typu odkurzacze są polecane do oczyszczania przydomowych terenów i niewielkich ogródków. Można je łatwo przekształcić w dmuchawę.

2. Odkurzacze spalinowe

Odkurzacze spalinowe mają większą moc od odkurzaczy elektrycznych. Nie muszą być podłączone do sieci, więc są pozbawione krępujących ruchów kabli. Ich użytkowanie jest więc dużo wygodniejsze, a sprzątanie rozległych terenów nie sprawia żadnych kłopotów. Gwarantują dłuższą pracę od odkurzaczy akumulatorowych, dlatego można nimi oczyszczać duże przestrzenie bez konieczności przerywania pracy na naładowanie urządzenia. Tego typu odkurzacze są najlepszym wyborem dla właścicieli dużych ogrodów, a także profesjonalnych ogrodników, którzy zajmują się pielęgnacją parków i terenów zielonych. Można ich używać także w roli dmuchawy ogrodowej.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło