Jak dbać o trawnik latem?

person Wysłane przez: Shtihlonline list Kategoria: Porady comment Komentarz: 0 favorite Trafienie: 930

Niezależnie od fali upałów lub opadów deszczu: latem trawnik musi sprostać wielu wyzwaniom. Pokażemy Wam, w jaki sposób zapewnić mu odpowiednią pielęgnację, a tym samym optymalną ochronę.
Dowiedz się więcej o letniej pielęgnacji trawnika.

KOSZENIE TRAWNIKA W OKRESIE LETNIM
Pod koniec wiosny Twój trawnik jest w doskonałej formie, pełen energii i sił witalnych. Dlatego na początku lata warto jest przycinać go mniej więcej co cztery do siedmiu dni. Regularne koszenie sprawia, że trawnik staje się gęstszy, ponieważ trawa wypuszcza nowe pędy boczne. Zdecydowanie ważniejsze od odstępów czasowych między kolejnymi koszeniem jest jednak dobranie odpowiedniej wysokości koszenia, którą trzeba dostosować do wzrastających temperatur.


JAK WYSOKA POWINNA BYĆ TRAWA LATEM?
Im wyższe temperatury, tym dłuższe powinny być źdźbła traw: w miejscach nasłonecznionych trawa powinna mieć od czterech do pięciu centymetrów, w zacienionych od pięciu do siedmiu centymetrów. Należy jednak pamiętać, aby jednorazowo skracać trawnik o maksymalnie jedną trzecią długości źdźbeł, w przeciwnym razie na trawniku pojawią się nieestetyczne „wypalenia” i skazy. Rozpoczynając koszenie trzeba się zawsze upewnić, że noże tnące są ostre, a podłoże suche.


PRECYZYJNE KOSZENIE KOSIARKĄ WIELOFUNKCYJNĄ STIHL
Wysoką trawę należy zawsze kosić w kilku etapach, najpierw na najwyższym ustawieniu wysokości koszenia, a następnie na niższych ustawieniach. Wszystkie kosiarki wielofunkcyjne STIHL oferują wygodną regulację wysokości koszenia, która pozwala na łatwe ustawienie prawidłowej wysokości cięcia.


CO ZROBIĆ Z ODCISKAMI NA TRAWNIKU?
Jeśli trawy nie prostują się samoczynnie po przejściu przez trawnik, to może to świadczyć o poważnym niedoborze wody. Pamiętaj, aby co najmniej raz w tygodniu intensywnie podlewać trawnik.


PRAWIDŁOWE NAWOŻENIE TRAWNIKA W OKRESIE LETNIM
Składniki odżywcze z nawożenia wiosennego są na początku lata niemalże całkowicie wykorzystane. Aby zapewnić, że trawa nadal będzie rosła pomimo szalonych rozgrywek piłkarskich i grillowania w ogrodzie, trzeba ją na początku sezonu letniego ponownie nawieźć. Trawniki, po których nikt nie chodzi również wymagają „kopa witaminowego”: częste koszenie w okresie wiosennym powoduje znaczną utratę składników odżywczych, które znajdują się w źdźbłach traw. Na dłuższą metę jest to wielkie obciążenie dla każdego trawnika. Dlatego bardzo ważne jest, aby w lecie dostarczyć trawnikowi niezbędnych składników odżywczych. Doskonale nadaje się do tego nawóz mineralny do trawników.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło