Na czym polega różnica między odzieżą ochronną a roboczą?

Na czym polega różnica między odzieżą ochronną a roboczą?

Odzież robocza oraz odzież ochronna stosowane są m.in. podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Znajdują zastosowanie nie tylko w różnych zakładach pracy, ale także w terenie. Z profesjonalnej odzieży ochronnej korzystają m.in. pracownicy budowlani i operatorzy maszyn oraz urządzeń, jednak najczęściej jest ona kojarzona z pilarzami i drwalami. Odzież ochronna oraz środki ochrony osobistej to podstawowe zabezpieczenie przed uszkodzeniami ciała, a także czynnikami atmosferycznymi. Wyjaśniamy, czym różni się wysokiej jakości odzież ochronna od odzieży typowo roboczej.

Odzież ochronna - niezbędne wyposażenie pracowników wielu branż

Odzież ochronna ma za zadanie chronić pracownika przed uszkodzeniem ciała oraz niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych. Wyróżniamy m.in.:

  • odzież ochronną antyprzecięciową (do pracy z urządzeniami mechanicznymi)
  • odzież ochronną do prac leśnych i ogrodowych,
  • odzież ochronną z elementami odblaskowymi,
  • odzież chroniącą przed wysoką temperaturą,

  • rękawice ochronne antyprzepięciowe,
  • buty antyprzepięciowe,
  • odzież termoaktywną i przeciwdeszczową.

Niezbędnym uzupełnieniem odzieży ochronnej są odpowiednio dobrane akcesoria, czyli m.in. okulary ochronne, hełmy ochronne, przyłbice, ochronniki słuchu oraz akcesoria dodatkowe do odzieży ochronnej np. osłony nóg. W przypadku odzieży ochronnej liczy się jej wysoka jakość, która decyduje o jej skuteczności.

Oferujemy doskonałej jakości, trwałą odzież roboczą, która znajduje różnorodne zastosowanie oraz profesjonalną odzież ochronną, środki ochrony indywidualnej i akcesoria. Odzież i akcesoria Stihl to znane i doceniane produkty, które są powszechnie stosowane podczas prac leśnych, prac budowlanych, prac ogrodowych i porządkowych. Doskonale sprawdzają się w przypadku korzystania z pilarek i innych narzędzi spalinowych oraz akumulatorowych np. kos i podkaszarek, przecinarek, dmuchaw do liści. Korzystając z profesjonalnej odzieży ochronnej oraz niezbędnych akcesoriów, można nie tylko uchronić się przed uszkodzeniami ciała, ale także znacząco wpłynąć na komfort wykonywanej pracy.

Co warto wiedzieć o odzieży roboczej?

Do grupy odzieży roboczej zaliczamy ubrania, obuwie oraz akcesoria, które nie wyróżniają się specjalnymi parametrami ochronnymi. W tym przypadku mamy do czynienia z odzieżą zapewniającą wygodę podczas wykonywania niewymagających specjalnej ochrony ciała prac i odzieżą stosowaną podczas tzw. prac brudnych związanych np. z naprawą maszyn oraz pojazdów i pracami wykończeniowymi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium